Waiting for indexing
Volkswagen Touareg 4.0 V8 TDI 422Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
422Hp
Modified
480Hp
Difference
58Hp
Torque
Original
900Nm
Modified
1000Nm
Difference
100Nm
Mod Power
13%
Mod Torque
11%
Fuel Saving
10%
Volkswagen Touareg 4.0 V8 TDI 422Hp
| Brand: | Volkswagen |
| Model: | Touareg |
| Generation: | 2018 -> |
| Engine: | 4.0 V8 TDI 422Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 422Hp |
| Original torque: | 900Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 480Hp |
| Power difference: | 58Hp |
| Mod torque: | 1000Nm |
| Torque difference: | 100Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 13% |
| Mod Torque: | 11% |
Data sheet
| Displacement: | 3956 CC |