Waiting for indexing
Volkswagen Jetta 1.4 TSI Hybride 150Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
150Hp
Modified
180Hp
Difference
30Hp
Torque
Original
250Nm
Modified
310Nm
Difference
60Nm
Mod Power
20%
Mod Torque
24%
Fuel Saving
10%
Volkswagen Jetta 1.4 TSI Hybride 150Hp
| Brand: | Volkswagen |
| Model: | Jetta |
| Generation: | 2011 - 2014 |
| Engine: | 1.4 TSI Hybride 150Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 150Hp |
| Original torque: | 250Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 180Hp |
| Power difference: | 30Hp |
| Mod torque: | 310Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 20% |
| Mod Torque: | 24% |
Data sheet
| Engine Code: | CNLA |
| Displacement: | 1390 CC |
| Bore & Stroke: | 76,5 X 75,6 mm |
| Compression Ratio: | 10.00 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch MED17.5.5 / Bosch MED17.5.5_HW2 |
| Tools: | Alientech Kess - Autotuner OBD - CMD Tricore Boottool - Dimsport Genius- Magic Motorsport MAGPRO OBD - |