Waiting for indexing
Toyota LandCruiser 200 5.7 VVTi - 381Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
381Hp
Modified
409Hp
Difference
28Hp
Torque
Original
545Nm
Modified
585Nm
Difference
40Nm
Mod Power
7%
Mod Torque
7%
Toyota LandCruiser 200 5.7 VVTi - 381Hp
| Brand: | Toyota |
| Model: | LandCruiser |
| Generation: | 200 |
| Engine: | 5.7 VVTi - 367Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 381Hp |
| Original torque: | 545Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 409Hp |
| Power difference: | 28Hp |
| Mod torque: | 585Nm |
| Torque difference: | 40Nm |
| Mod Power: | 7% |
| Mod Torque: | 7% |
Data sheet
| Engine Code: | 3UR-FE |
| Displacement: | 5663 CC |
| Bore & Stroke: | 94,0 X 102,0 mm |
| Compression Ratio: | 10.20 : 1 |
| Ecu Model: | Denso 275036-5920 |
| Tools: | PCM-Flash- |