Waiting for indexing
Toyota LandCruiser 200 4.6 VVTi - 309Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
309Hp
Modified
338Hp
Difference
29Hp
Torque
Original
439Nm
Modified
475Nm
Difference
36Nm
Mod Power
9%
Mod Torque
8%
Fuel Saving
5%
Toyota LandCruiser 200 4.6 VVTi - 309Hp
| Brand: | Toyota |
| Model: | LandCruiser |
| Generation: | 200 |
| Engine: | 4.6 VVTi - 309Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 309Hp |
| Original torque: | 439Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 338Hp |
| Power difference: | 29Hp |
| Mod torque: | 475Nm |
| Torque difference: | 36Nm |
| Fuel Saving: | 5 |
| Mod Power: | 9% |
| Mod Torque: | 8% |
Data sheet
| Engine Code: | 1GR-FE |
| Displacement: | 4608 CC |
| Bore & Stroke: | 94,0 X 83,0 mm |
| Compression Ratio: | 10.20 : 1 |
| Tools: | PCM-Flash- |