Waiting for indexing
Suzuki SX4 S-Cross 1.0 Boosterjet - 110Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
110Hp
Modified
130Hp
Difference
20Hp
Torque
Original
170Nm
Modified
215Nm
Difference
45Nm
Mod Power
18%
Mod Torque
26%
Suzuki SX4 S-Cross 1.0 Boosterjet - 110Hp
| Brand: | Suzuki |
| Model: | SX4 S-Cross |
| Generation: | 2013 -> |
| Engine: | 1.0 Boosterjet - 110Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 110Hp |
| Original torque: | 170Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 130Hp |
| Power difference: | 20Hp |
| Mod torque: | 215Nm |
| Torque difference: | 45Nm |
| Mod Power: | 18% |
| Mod Torque: | 26% |
Data sheet
| Displacement: | 998 CC |
| Bore & Stroke: | 73,0 X 79,5 mm |
| Compression Ratio: | 10.00 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch MED17.9.63 |
| Tools: | Magic Motorsport Bench / Flex - |