Waiting for indexing
Suzuki SX4 1.6i 120Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
120Hp
Modified
130Hp
Difference
10Hp
Torque
Original
156Nm
Modified
170Nm
Difference
14Nm
Mod Power
8%
Mod Torque
8%
Suzuki SX4 1.6i 120Hp
| Brand: | Suzuki |
| Model: | SX4 |
| Generation: | All |
| Engine: | 1.6i 120Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 120Hp |
| Original torque: | 156Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 130Hp |
| Power difference: | 10Hp |
| Mod torque: | 170Nm |
| Torque difference: | 14Nm |
| Mod Power: | 8% |
| Mod Torque: | 8% |
Data sheet
| Engine Code: | M16A |
| Displacement: | 1586 CC |
| Bore & Stroke: | 78,0 X 83,0 mm |
| Compression Ratio: | 11.00 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch ME17.8.XX / Bosch ME17.9.61 |
| Tools: | Alientech KTAG - CMD CMD Bench - CMD Tricore Boottool - |