Waiting for indexing
Suzuki SX4 1.6i 107Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
107Hp
Modified
117Hp
Difference
10Hp
Torque
Original
145Nm
Modified
160Nm
Difference
15Nm
Mod Power
9%
Mod Torque
10%
Suzuki SX4 1.6i 107Hp
| Brand: | Suzuki |
| Model: | SX4 |
| Generation: | All |
| Engine: | 1.6i 107Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 107Hp |
| Original torque: | 145Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 117Hp |
| Power difference: | 10Hp |
| Mod torque: | 160Nm |
| Torque difference: | 15Nm |
| Mod Power: | 9% |
| Mod Torque: | 10% |
Data sheet
| Engine Code: | M16A |
| Displacement: | 1586 CC |
| Bore & Stroke: | 78,0 X 83,0 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch ME17.8.XX |
| Tools: | Alientech KTAG - Dimsport New Trasdata- PCM-Flash- |