Waiting for indexing
Subaru Levorg 1.6T GT 170Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
170Hp
Modified
190Hp
Difference
20Hp
Torque
Original
250Nm
Modified
300Nm
Difference
50Nm
Mod Power
11%
Mod Torque
20%
Subaru Levorg 1.6T GT 170Hp
| Brand: | Subaru |
| Model: | Levorg |
| Generation: | 2015 - 2019 |
| Engine: | 1.6T GT 170Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 170Hp |
| Original torque: | 250Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 190Hp |
| Power difference: | 20Hp |
| Mod torque: | 300Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Mod Power: | 11% |
| Mod Torque: | 20% |
Data sheet
| Engine Code: | FB16 |
| Displacement: | 1600 CC |
| Bore & Stroke: | 78,8 X 82,0 mm |
| Compression Ratio: | 11.00 : 1 |
| Ecu Model: | Hitachi SH72543 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - CMD Tricore Boottool - Dimsport Genius- PCM-Flash- |