Waiting for indexing
Seat Arona 1.0 TSI - 95Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
95Hp
Modified
140Hp
Difference
45Hp
Torque
Original
160Nm
Modified
240Nm
Difference
80Nm
Mod Power
47%
Mod Torque
50%
Seat Arona 1.0 TSI - 95Hp
| Brand: | Seat |
| Model: | Arona |
| Generation: | 2017 -> |
| Engine: | 1.0 TSI - 95Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 95Hp |
| Original torque: | 160Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 140Hp |
| Power difference: | 45Hp |
| Mod torque: | 240Nm |
| Torque difference: | 80Nm |
| Mod Power: | 47% |
| Mod Torque: | 50% |
Data sheet
| Engine Code: | CHZL |
| Displacement: | 999 CC |
| Bore & Stroke: | 74,5 X 76,4 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |
| Tools: | CMD OBD - |