Waiting for indexing
Mercedes-Benz GLC 63 AMG - 476Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
476Hp
Modified
570Hp
Difference
94Hp
Torque
Original
650Nm
Modified
820Nm
Difference
170Nm
Mod Power
19%
Mod Torque
26%
Fuel Saving
10%
Mercedes-Benz GLC 63 AMG - 476Hp
| Brand: | Mercedes-Benz |
| Model: | GLC |
| Generation: | 2019 -> |
| Engine: | 63 AMG - 476Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 476Hp |
| Original torque: | 650Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 570Hp |
| Power difference: | 94Hp |
| Mod torque: | 820Nm |
| Torque difference: | 170Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 19% |
| Mod Torque: | 26% |
Data sheet
| Displacement: | 3982 CC |
| Bore & Stroke: | 83,0 X 92,0 mm |
| Compression Ratio: | 10.50 : 1 |
| Protocols: | Obd |