Waiting for indexing
Mercedes-Benz GLK 200 CDI 136Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
136Hp
Modified
200Hp
Difference
64Hp
Torque
Original
350Nm
Modified
480Nm
Difference
130Nm
Mod Power
47%
Mod Torque
37%
Fuel Saving
10%
Mercedes-Benz GLK 200 CDI 136Hp
| Brand: | Mercedes-Benz |
| Model: | GLK |
| Generation: | X204 - 2010 -> |
| Engine: | 200 CDI 136Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 136Hp |
| Original torque: | 350Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 200Hp |
| Power difference: | 64Hp |
| Mod torque: | 480Nm |
| Torque difference: | 130Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 47% |
| Mod Torque: | 37% |
Data sheet
| Engine Code: | OM 651 DE 22 LA red. |
| Displacement: | 2143 CC |
| Bore & Stroke: | 83,0 X 99,0 mm |
| Compression Ratio: | 16.20 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch EDC17CP46 |
| Tools: | Alientech KTAG - Autotuner OBD - CMD OBD - CMD Tricore Boottool - |
| Protocols: | Obd |