Waiting for indexing
Mercedes-Benz GLS 450 - 367Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
367Hp
Modified
440Hp
Difference
73Hp
Torque
Original
500Nm
Modified
600Nm
Difference
100Nm
Mod Power
19%
Mod Torque
20%
Fuel Saving
10%
Mercedes-Benz GLS 450 - 367Hp
| Brand: | Mercedes-Benz |
| Model: | GLS |
| Generation: | 2019 -> |
| Engine: | 450 - 367Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 367Hp |
| Original torque: | 500Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 440Hp |
| Power difference: | 73Hp |
| Mod torque: | 600Nm |
| Torque difference: | 100Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 19% |
| Mod Torque: | 20% |
Data sheet
| Tools: | bFlash Bench - PCM-Flash- |
| Protocols: | Obd |