Waiting for indexing
Mercedes-Benz V-Klasse 300d - 240Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
240Hp
Modified
280Hp
Difference
40Hp
Torque
Original
500Nm
Modified
570Nm
Difference
70Nm
Mod Power
16%
Mod Torque
14%
Fuel Saving
10%
Mercedes-Benz V-Klasse 300d - 240Hp
| Brand: | Mercedes-Benz |
| Model: | V-Klasse |
| Generation: | 2019 -> |
| Engine: | 300d - 240Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 240Hp |
| Original torque: | 500Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 280Hp |
| Power difference: | 40Hp |
| Mod torque: | 570Nm |
| Torque difference: | 70Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 16% |
| Mod Torque: | 14% |
Data sheet
| Displacement: | 1950 CC |
| Tools: | Alientech KTAG - Autotuner Bench - Magic Motorsport Bench / Flex - |