Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Actros 1831 313Hp euro3
Original
Modified
Difference
Power
Original
313Hp
Modified
343Hp
Difference
30Hp
Torque
Original
1530Nm
Modified
1800Nm
Difference
270Nm
Mod Power
9%
Mod Torque
17%
Mercedes-Benz Trucks Actros 1831 313Hp euro3
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Actros |
| Generation: | Actros 18 |
| Engine: | 1831 313Hp euro3 |
| Original power: | 313Hp |
| Original torque: | 1530Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 343Hp |
| Power difference: | 30Hp |
| Mod torque: | 1800Nm |
| Torque difference: | 270Nm |
| Mod Power: | 9% |
| Mod Torque: | 17% |
Data sheet
| Tools: | Alientech Kess - |
| Protocols: | Obd - |