Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Actros 1841 408Hp euro3+4+5
Original
Modified
Difference
Power
Original
408Hp
Modified
446Hp
Difference
38Hp
Torque
Original
2000Nm
Modified
2270Nm
Difference
270Nm
Mod Power
9%
Mod Torque
13%
Mercedes-Benz Trucks Actros 1841 408Hp euro3+4+5
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Actros |
| Generation: | Actros 18 |
| Engine: | 1841 408Hp euro3+4+5 |
| Original power: | 408Hp |
| Original torque: | 2000Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 446Hp |
| Power difference: | 38Hp |
| Mod torque: | 2270Nm |
| Torque difference: | 270Nm |
| Mod Power: | 9% |
| Mod Torque: | 13% |
Data sheet
| Tools: | Alientech Kess - |
| Protocols: | Obd - |