Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Actros 1850 503Hp euro3
Original
Modified
Difference
Power
Original
503Hp
Modified
548Hp
Difference
45Hp
Torque
Original
2400Nm
Modified
2800Nm
Difference
400Nm
Mod Power
8%
Mod Torque
16%
Mercedes-Benz Trucks Actros 1850 503Hp euro3
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Actros |
| Generation: | Actros 18 |
| Engine: | 1850 503Hp euro3 |
| Original power: | 503Hp |
| Original torque: | 2400Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 548Hp |
| Power difference: | 45Hp |
| Mod torque: | 2800Nm |
| Torque difference: | 400Nm |
| Mod Power: | 8% |
| Mod Torque: | 16% |