Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Actros 2044 435Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
435Hp
Modified
495Hp
Difference
60Hp
Torque
Original
2100Nm
Modified
2400Nm
Difference
300Nm
Mod Power
13%
Mod Torque
14%
Mercedes-Benz Trucks Actros 2044 435Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Actros |
| Generation: | All |
| Engine: | 2044 435Hp |
| Original power: | 435Hp |
| Original torque: | 2100Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 495Hp |
| Power difference: | 60Hp |
| Mod torque: | 2400Nm |
| Torque difference: | 300Nm |
| Mod Power: | 13% |
| Mod Torque: | 14% |
Data sheet
| Tools: | Alientech KTAG - |