Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Actros 2557 571Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
571Hp
Modified
635Hp
Difference
64Hp
Torque
Original
2700Nm
Modified
3050Nm
Difference
350Nm
Mod Power
11%
Mod Torque
12%
Mercedes-Benz Trucks Actros 2557 571Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Actros |
| Generation: | All |
| Engine: | 2557 571Hp |
| Original power: | 571Hp |
| Original torque: | 2700Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 635Hp |
| Power difference: | 64Hp |
| Mod torque: | 3050Nm |
| Torque difference: | 350Nm |
| Mod Power: | 11% |
| Mod Torque: | 12% |