Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Actros 2643 428Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
428Hp
Modified
490Hp
Difference
62Hp
Torque
Original
2000Nm
Modified
2350Nm
Difference
350Nm
Mod Power
14%
Mod Torque
17%
Mercedes-Benz Trucks Actros 2643 428Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Actros |
| Generation: | All |
| Engine: | 2643 428Hp |
| Original power: | 428Hp |
| Original torque: | 2000Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 490Hp |
| Power difference: | 62Hp |
| Mod torque: | 2350Nm |
| Torque difference: | 350Nm |
| Mod Power: | 14% |
| Mod Torque: | 17% |