Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Atego 1016 156Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
156Hp
Modified
210Hp
Difference
54Hp
Torque
Original
610Nm
Modified
730Nm
Difference
120Nm
Mod Power
34%
Mod Torque
19%
Mercedes-Benz Trucks Atego 1016 156Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Atego |
| Generation: | All |
| Engine: | 1016 156Hp |
| Original power: | 156Hp |
| Original torque: | 610Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 210Hp |
| Power difference: | 54Hp |
| Mod torque: | 730Nm |
| Torque difference: | 120Nm |
| Mod Power: | 34% |
| Mod Torque: | 19% |
Data sheet
| Tools: | Alientech KTAG - |