Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Atego 1222 218Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
218Hp
Modified
270Hp
Difference
52Hp
Torque
Original
810Nm
Modified
940Nm
Difference
130Nm
Mod Power
23%
Mod Torque
16%
Mercedes-Benz Trucks Atego 1222 218Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Atego |
| Generation: | All |
| Engine: | 1222 218Hp |
| Original power: | 218Hp |
| Original torque: | 810Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 270Hp |
| Power difference: | 52Hp |
| Mod torque: | 940Nm |
| Torque difference: | 130Nm |
| Mod Power: | 23% |
| Mod Torque: | 16% |