Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Atego 1518 177Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
177Hp
Modified
240Hp
Difference
63Hp
Torque
Original
675Nm
Modified
810Nm
Difference
135Nm
Mod Power
35%
Mod Torque
20%
Mercedes-Benz Trucks Atego 1518 177Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Atego |
| Generation: | All |
| Engine: | 1518 177Hp |
| Original power: | 177Hp |
| Original torque: | 675Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 240Hp |
| Power difference: | 63Hp |
| Mod torque: | 810Nm |
| Torque difference: | 135Nm |
| Mod Power: | 35% |
| Mod Torque: | 20% |