Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Atego 2628 279Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
279Hp
Modified
329Hp
Difference
50Hp
Torque
Original
1100Nm
Modified
1230Nm
Difference
130Nm
Mod Power
17%
Mod Torque
11%
Mercedes-Benz Trucks Atego 2628 279Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Atego |
| Generation: | All |
| Engine: | 2628 279Hp |
| Original power: | 279Hp |
| Original torque: | 1100Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 329Hp |
| Power difference: | 50Hp |
| Mod torque: | 1230Nm |
| Torque difference: | 130Nm |
| Mod Power: | 17% |
| Mod Torque: | 11% |