Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Atego 812 122Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
122Hp
Modified
175Hp
Difference
53Hp
Torque
Original
470Nm
Modified
590Nm
Difference
120Nm
Mod Power
43%
Mod Torque
25%
Mercedes-Benz Trucks Atego 812 122Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Atego |
| Generation: | All |
| Engine: | 812 122Hp |
| Original power: | 122Hp |
| Original torque: | 470Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 175Hp |
| Power difference: | 53Hp |
| Mod torque: | 590Nm |
| Torque difference: | 120Nm |
| Mod Power: | 43% |
| Mod Torque: | 25% |