Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Atego 924 238Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
238Hp
Modified
295Hp
Difference
57Hp
Torque
Original
850Nm
Modified
1000Nm
Difference
150Nm
Mod Power
23%
Mod Torque
17%
Mercedes-Benz Trucks Atego 924 238Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Atego |
| Generation: | All |
| Engine: | 924 238Hp |
| Original power: | 238Hp |
| Original torque: | 850Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 295Hp |
| Power difference: | 57Hp |
| Mod torque: | 1000Nm |
| Torque difference: | 150Nm |
| Mod Power: | 23% |
| Mod Torque: | 17% |