Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Axor 1843 428Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
428Hp
Modified
485Hp
Difference
57Hp
Torque
Original
2100Nm
Modified
2380Nm
Difference
280Nm
Mod Power
13%
Mod Torque
13%
Mercedes-Benz Trucks Axor 1843 428Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Axor |
| Generation: | All |
| Engine: | 1843 428Hp |
| Original power: | 428Hp |
| Original torque: | 2100Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 485Hp |
| Power difference: | 57Hp |
| Mod torque: | 2380Nm |
| Torque difference: | 280Nm |
| Mod Power: | 13% |
| Mod Torque: | 13% |
Data sheet
| Tools: | Alientech Kess - |
| Protocols: | Obd - |