Waiting for indexing
Mercedes-Benz Trucks Econic 1829 286Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
286Hp
Modified
340Hp
Difference
54Hp
Torque
Original
1120Nm
Modified
1250Nm
Difference
130Nm
Mod Power
18%
Mod Torque
11%
Mercedes-Benz Trucks Econic 1829 286Hp
| Brand: | Mercedes-Benz Trucks |
| Model: | Econic |
| Generation: | All |
| Engine: | 1829 286Hp |
| Original power: | 286Hp |
| Original torque: | 1120Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 340Hp |
| Power difference: | 54Hp |
| Mod torque: | 1250Nm |
| Torque difference: | 130Nm |
| Mod Power: | 18% |
| Mod Torque: | 11% |