Waiting for indexing
MG ZT 2.0 CDTi 115Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
115Hp
Modified
145Hp
Difference
30Hp
Torque
Original
260Nm
Modified
330Nm
Difference
70Nm
Mod Power
26%
Mod Torque
26%
Fuel Saving
10%
MG ZT 2.0 CDTi 115Hp
| Brand: | MG |
| Model: | ZT |
| Generation: | All |
| Engine: | 2.0 CDTi 115Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 115Hp |
| Original torque: | 260Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 145Hp |
| Power difference: | 30Hp |
| Mod torque: | 330Nm |
| Torque difference: | 70Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 26% |
| Mod Torque: | 26% |