Waiting for indexing
Mini Clubman 1.5T - 102Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
102Hp
Modified
170Hp
Difference
68Hp
Torque
Original
190Nm
Modified
300Nm
Difference
110Nm
Mod Power
66%
Mod Torque
57%
Mini Clubman 1.5T - 102Hp
| Brand: | Mini |
| Model: | Clubman |
| Generation: | (2019 ->) - F54 LCI |
| Engine: | 1.5T - 102Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 102Hp |
| Original torque: | 190Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 170Hp |
| Power difference: | 68Hp |
| Mod torque: | 300Nm |
| Torque difference: | 110Nm |
| Mod Power: | 66% |
| Mod Torque: | 57% |
Data sheet
| Displacement: | 1499 CC |
| Bore & Stroke: | 82,0 X 94,6 mm |
| Compression Ratio: | 11.00 : 1 |