Waiting for indexing
Mini Countryman 2.0T S JCW 306Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
306Hp
Modified
335Hp
Difference
29Hp
Torque
Original
450Nm
Modified
500Nm
Difference
50Nm
Mod Power
9%
Mod Torque
11%
Mini Countryman 2.0T S JCW 306Hp
| Brand: | Mini |
| Model: | Countryman |
| Generation: | F60 - 2017 -> |
| Engine: | 2.0T S JCW 306Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 306Hp |
| Original torque: | 450Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 335Hp |
| Power difference: | 29Hp |
| Mod torque: | 500Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Mod Power: | 9% |
| Mod Torque: | 11% |
Data sheet
| Displacement: | 1998 CC |
| Bore & Stroke: | 82,0 X 94,6 mm |
| Compression Ratio: | 9.50 : 1 |