Waiting for indexing
Mitsubishi L200 2.5 DiD 178Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
178Hp
Modified
210Hp
Difference
32Hp
Torque
Original
400Nm
Modified
460Nm
Difference
60Nm
Mod Power
17%
Mod Torque
15%
Fuel Saving
10%
Mitsubishi L200 2.5 DiD 178Hp
| Brand: | Mitsubishi |
| Model: | L200 |
| Generation: | All |
| Engine: | 2.5 DiD 178Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 178Hp |
| Original torque: | 400Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 210Hp |
| Power difference: | 32Hp |
| Mod torque: | 460Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 17% |
| Mod Torque: | 15% |
Data sheet
| Engine Code: | 4D56 |
| Displacement: | 2477 CC |
| Bore & Stroke: | 91,1 X 95,0 mm |
| Compression Ratio: | 16.50 : 1 |
| Ecu Model: | Denso RA6 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - CMD OBD - Dimsport Genius- Magic Motorsport MAGPRO OBD - PCM-Flash- |