Waiting for indexing
Mitsubishi Pajero 3.2 DiD 170Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
170Hp
Modified
195Hp
Difference
25Hp
Torque
Original
373Nm
Modified
440Nm
Difference
67Nm
Mod Power
14%
Mod Torque
17%
Fuel Saving
10%
Mitsubishi Pajero 3.2 DiD 170Hp
| Brand: | Mitsubishi |
| Model: | Pajero |
| Generation: | All |
| Engine: | 3.2 DiD 170Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 170Hp |
| Original torque: | 373Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 195Hp |
| Power difference: | 25Hp |
| Mod torque: | 440Nm |
| Torque difference: | 67Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 14% |
| Mod Torque: | 17% |
Data sheet
| Engine Code: | 4M41 |
| Displacement: | 3200 CC |
| Bore & Stroke: | 98,5 X 105,0 mm |
| Compression Ratio: | 17.00 : 1 |
| Ecu Model: | Denso RA6 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - CMD BDM - CMD OBD - Dimsport Genius- Dimsport New Trasdata- Eprom programmer- FGtech- Magic Motorsport MAGPRO OBD - Piasini- |