Waiting for indexing
Mitsubishi Spacestar 1.9 DiD 115Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
115Hp
Modified
142Hp
Difference
27Hp
Torque
Original
265Nm
Modified
365Nm
Difference
100Nm
Mod Power
23%
Mod Torque
37%
Fuel Saving
10%
Mitsubishi Spacestar 1.9 DiD 115Hp
| Brand: | Mitsubishi |
| Model: | Spacestar |
| Generation: | All |
| Engine: | 1.9 DiD 115Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 115Hp |
| Original torque: | 265Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 142Hp |
| Power difference: | 27Hp |
| Mod torque: | 365Nm |
| Torque difference: | 100Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 23% |
| Mod Torque: | 37% |
Data sheet
| Engine Code: | F9Q1 |
| Displacement: | 1870 CC |
| Bore & Stroke: | 80,0 X 93,0 mm |
| Compression Ratio: | 19.00 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch EDC15C2 |
| Protocols: | Obd |