Waiting for indexing
Nissan Almera 2.2TD 126Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
126Hp
Modified
150Hp
Difference
24Hp
Torque
Original
280Nm
Modified
325Nm
Difference
45Nm
Mod Power
19%
Mod Torque
16%
Fuel Saving
10%
Nissan Almera 2.2TD 126Hp
| Brand: | Nissan |
| Model: | Almera |
| Generation: | All |
| Engine: | 2.2TD 126Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 126Hp |
| Original torque: | 280Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 150Hp |
| Power difference: | 24Hp |
| Mod torque: | 325Nm |
| Torque difference: | 45Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 19% |
| Mod Torque: | 16% |
Data sheet
| Engine Code: | YD22DDT |
| Displacement: | 2184 CC |
| Bore & Stroke: | 86,0 X 94,0 mm |
| Compression Ratio: | 18.00 : 1 |
| Tools: | Alientech Kess - |
| Protocols: | Obd - |