Waiting for indexing
Nissan Cabstar 2.5 DCi 120Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
120Hp
Modified
148Hp
Difference
28Hp
Torque
Original
300Nm
Modified
368Nm
Difference
68Nm
Mod Power
23%
Mod Torque
22%
Fuel Saving
10%
Nissan Cabstar 2.5 DCi 120Hp
| Brand: | Nissan |
| Model: | Cabstar |
| Generation: | All |
| Engine: | 2.5 DCi 120Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 120Hp |
| Original torque: | 300Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 148Hp |
| Power difference: | 28Hp |
| Mod torque: | 368Nm |
| Torque difference: | 68Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 23% |
| Mod Torque: | 22% |