Waiting for indexing
Nissan Fuga 3.5 V6 283Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
283Hp
Modified
304Hp
Difference
21Hp
Torque
Original
358Nm
Modified
383Nm
Difference
25Nm
Mod Power
7%
Mod Torque
6%
Nissan Fuga 3.5 V6 283Hp
| Brand: | Nissan |
| Model: | Fuga |
| Generation: | All |
| Engine: | 3.5 V6 283Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 283Hp |
| Original torque: | 358Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 304Hp |
| Power difference: | 21Hp |
| Mod torque: | 383Nm |
| Torque difference: | 25Nm |
| Mod Power: | 7% |
| Mod Torque: | 6% |
Data sheet
| Engine Code: | VQ35VH |
| Displacement: | 3498 CC |
| Bore & Stroke: | 95,5 X 81,4 mm |
| Compression Ratio: | 10.60 : 1 |