Waiting for indexing
Nissan Juke 1.6 DIG-T 190Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
190Hp
Modified
230Hp
Difference
40Hp
Torque
Original
240Nm
Modified
300Nm
Difference
60Nm
Mod Power
21%
Mod Torque
25%
Nissan Juke 1.6 DIG-T 190Hp
| Brand: | Nissan |
| Model: | Juke |
| Generation: | 2010 -> |
| Engine: | 1.6 DIG-T 190Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 190Hp |
| Original torque: | 240Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 230Hp |
| Power difference: | 40Hp |
| Mod torque: | 300Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Mod Power: | 21% |
| Mod Torque: | 25% |
Data sheet
| Engine Code: | MR16DDT |
| Displacement: | 1618 CC |
| Bore & Stroke: | 79,7 X 81,1 mm |
| Compression Ratio: | 9.50 : 1 |
| Ecu Model: | Hitachi BED301-000 / Hitachi BED431 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - PCM-Flash- |