Waiting for indexing
Nissan Kubistar 1.5 DCi 60Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
60Hp
Modified
84Hp
Difference
24Hp
Torque
Original
170Nm
Modified
220Nm
Difference
50Nm
Mod Power
40%
Mod Torque
29%
Fuel Saving
10%
Nissan Kubistar 1.5 DCi 60Hp
| Brand: | Nissan |
| Model: | Kubistar |
| Generation: | All |
| Engine: | 1.5 DCi 60Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 60Hp |
| Original torque: | 170Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 84Hp |
| Power difference: | 24Hp |
| Mod torque: | 220Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 40% |
| Mod Torque: | 29% |
Data sheet
| Engine Code: | K9K |
| Displacement: | 1461 CC |
| Bore & Stroke: | 76,0 X 80,5 mm |
| Compression Ratio: | 15.20 : 1 |
| Ecu Model: | Delphi DDCR |
| Tools: | CMD OBD - |