Waiting for indexing
Nissan Micra 0.9 TCE 90Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
90Hp
Modified
110Hp
Difference
20Hp
Torque
Original
140Nm
Modified
190Nm
Difference
50Nm
Mod Power
22%
Mod Torque
35%
Nissan Micra 0.9 TCE 90Hp
| Brand: | Nissan |
| Model: | Micra |
| Generation: | 2016 -> |
| Engine: | 0.9 TCE 90Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 90Hp |
| Original torque: | 140Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 110Hp |
| Power difference: | 20Hp |
| Mod torque: | 190Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Mod Power: | 22% |
| Mod Torque: | 35% |
Data sheet
| Engine Code: | H4BA400 |
| Displacement: | 898 CC |
| Bore & Stroke: | 72,2 X 73,1 mm |
| Compression Ratio: | 9.50 : 1 |
| Ecu Model: | Siemens/Continental EMS3125 |
| Tools: | Alientech Kess - Autotuner OBD - CMD OBD - Dimsport Genius- |