Waiting for indexing
Nissan Navara 2.5 DCi 190Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
190Hp
Modified
225Hp
Difference
35Hp
Torque
Original
450Nm
Modified
540Nm
Difference
90Nm
Mod Power
18%
Mod Torque
20%
Fuel Saving
10%
Nissan Navara 2.5 DCi 190Hp
| Brand: | Nissan |
| Model: | Navara |
| Generation: | D40 - 2005 - 2015 |
| Engine: | 2.5 DCi 190Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 190Hp |
| Original torque: | 450Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 225Hp |
| Power difference: | 35Hp |
| Mod torque: | 540Nm |
| Torque difference: | 90Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 18% |
| Mod Torque: | 20% |
Data sheet
| Engine Code: | YD25DDTi |
| Displacement: | 2488 CC |
| Bore & Stroke: | 89,0 X 100,0 mm |
| Compression Ratio: | 16.50 : 1 |
| Ecu Model: | Denso D3 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - CMD OBD - Dimsport Genius- Dimsport New Trasdata- FGtech- Magic Motorsport MAGPRO OBD - |