Waiting for indexing
Nissan Pathfinder 2.5 DCi 190Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
190Hp
Modified
230Hp
Difference
40Hp
Torque
Original
450Nm
Modified
520Nm
Difference
70Nm
Mod Power
21%
Mod Torque
15%
Fuel Saving
10%
Nissan Pathfinder 2.5 DCi 190Hp
| Brand: | Nissan |
| Model: | Pathfinder |
| Generation: | 2005 -> |
| Engine: | 2.5 DCi 190Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 190Hp |
| Original torque: | 450Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 230Hp |
| Power difference: | 40Hp |
| Mod torque: | 520Nm |
| Torque difference: | 70Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 21% |
| Mod Torque: | 15% |
Data sheet
| Engine Code: | YD25DDTi |
| Displacement: | 2488 CC |
| Bore & Stroke: | 89,0 X 100,0 mm |
| Compression Ratio: | 16.50 : 1 |
| Tools: | Alientech Kess - Alientech KTAG - Dimsport Genius- Magic Motorsport MAGPRO OBD - Piasini- |