Waiting for indexing
Nissan X-Trail 2.0 DCi - 177Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
177Hp
Modified
205Hp
Difference
28Hp
Torque
Original
380Nm
Modified
440Nm
Difference
60Nm
Mod Power
15%
Mod Torque
15%
Fuel Saving
10%
Nissan X-Trail 2.0 DCi - 177Hp
| Brand: | Nissan |
| Model: | X-Trail |
| Generation: | 2014 - 2017 |
| Engine: | 2.0 DCi - 177Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 177Hp |
| Original torque: | 380Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 205Hp |
| Power difference: | 28Hp |
| Mod torque: | 440Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 15% |
| Mod Torque: | 15% |
Data sheet
| Engine Code: | M9R |
| Displacement: | 1995 CC |
| Bore & Stroke: | 84,0 X 90,0 mm |
| Compression Ratio: | 15.60 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch EDC17C84 |
| Tools: | Alientech KTAG - Autotuner OBD - Dimsport Genius- PCM-Flash- |