Waiting for indexing
Opel Antara 2.2 CDTi 184Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
184Hp
Modified
200Hp
Difference
16Hp
Torque
Original
400Nm
Modified
430Nm
Difference
30Nm
Mod Power
8%
Mod Torque
7%
Fuel Saving
10%
Opel Antara 2.2 CDTi 184Hp
| Brand: | Opel |
| Model: | Antara |
| Generation: | 2011 - 2013 |
| Engine: | 2.2 CDTi 184Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 184Hp |
| Original torque: | 400Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 200Hp |
| Power difference: | 16Hp |
| Mod torque: | 430Nm |
| Torque difference: | 30Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 8% |
| Mod Torque: | 7% |
Data sheet
| Engine Code: | A22DM |
| Displacement: | 2231 CC |
| Bore & Stroke: | 86,0 X 96,0 mm |
| Compression Ratio: | 16.30 : 1 |
| Ecu Model: | Delphi DCM3.7 |
| Tools: | Alientech Kess - CMD OBD - FGtech- Magic Motorsport MAGPRO OBD - |