Waiting for indexing
Opel Grandland X 2.0 CDTi - 177Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
177Hp
Modified
200Hp
Difference
23Hp
Torque
Original
400Nm
Modified
450Nm
Difference
50Nm
Mod Power
12%
Mod Torque
12%
Fuel Saving
10%
Opel Grandland X 2.0 CDTi - 177Hp
| Brand: | Opel |
| Model: | Grandland X |
| Generation: | 2017 -> |
| Engine: | 2.0 CDTi - 177Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 177Hp |
| Original torque: | 400Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 200Hp |
| Power difference: | 23Hp |
| Mod torque: | 450Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 12% |
| Mod Torque: | 12% |
Data sheet
| Displacement: | 1997 CC |
| Bore & Stroke: | 85,0 X 88,0 mm |
| Compression Ratio: | 16.00 : 1 |