Waiting for indexing
Opel Insignia 1.4 Turbo 140Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
140Hp
Modified
165Hp
Difference
25Hp
Torque
Original
200Nm
Modified
250Nm
Difference
50Nm
Mod Power
17%
Mod Torque
25%
Opel Insignia 1.4 Turbo 140Hp
| Brand: | Opel |
| Model: | Insignia |
| Generation: | 2013 - 2015 |
| Engine: | 1.4 Turbo 140Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 140Hp |
| Original torque: | 200Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 165Hp |
| Power difference: | 25Hp |
| Mod torque: | 250Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Mod Power: | 17% |
| Mod Torque: | 25% |
Data sheet
| Engine Code: | A14NET |
| Displacement: | 1364 CC |
| Bore & Stroke: | 72,5 X 82,6 mm |
| Compression Ratio: | 9.50 : 1 |
| Ecu Model: | Delco E78 |
| Tools: | Alientech Kess - CMD OBD - |