Waiting for indexing
Opel Mokka 1.6 Ecoflex 115Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
115Hp
Modified
145Hp
Difference
30Hp
Torque
Original
155Nm
Modified
205Nm
Difference
50Nm
Mod Power
26%
Mod Torque
32%
Opel Mokka 1.6 Ecoflex 115Hp
| Brand: | Opel |
| Model: | Mokka |
| Generation: | 2016 -> ... |
| Engine: | 1.6 Ecoflex 115Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 115Hp |
| Original torque: | 155Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 145Hp |
| Power difference: | 30Hp |
| Mod torque: | 205Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Mod Power: | 26% |
| Mod Torque: | 32% |
Data sheet
| Engine Code: | A16XER |
| Displacement: | 1598 CC |
| Bore & Stroke: | 79,0 X 81,5 mm |
| Compression Ratio: | 10.80 : 1 |
| Ecu Model: | Ac Delco E78 |
| Tools: | Alientech Kess - |
| Protocols: | Obd |