Waiting for indexing
Opel Movano 1.9 CDTi 82Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
82Hp
Modified
112Hp
Difference
30Hp
Torque
Original
200Nm
Modified
260Nm
Difference
60Nm
Mod Power
36%
Mod Torque
30%
Fuel Saving
10%
Opel Movano 1.9 CDTi 82Hp
| Brand: | Opel |
| Model: | Movano |
| Generation: | (A) - 1998 - 2010 |
| Engine: | 1.9 CDTi 82Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 82Hp |
| Original torque: | 200Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 112Hp |
| Power difference: | 30Hp |
| Mod torque: | 260Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 36% |
| Mod Torque: | 30% |
Data sheet
| Engine Code: | F9Q |
| Displacement: | 1870 CC |
| Bore & Stroke: | 80,0 X 93,0 mm |
| Compression Ratio: | 18.30 : 1 |
| Ecu Model: | Bosch EDC15C2 |
| Protocols: | Obd |