Waiting for indexing
Opel Movano 2.5 CDTi 135Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
135Hp
Modified
163Hp
Difference
28Hp
Torque
Original
310Nm
Modified
370Nm
Difference
60Nm
Mod Power
20%
Mod Torque
19%
Fuel Saving
10%
Opel Movano 2.5 CDTi 135Hp
| Brand: | Opel |
| Model: | Movano |
| Generation: | (A) - 1998 - 2010 |
| Engine: | 2.5 CDTi 135Hp |
| Fuel: | Дизель |
| Original power: | 135Hp |
| Original torque: | 310Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 163Hp |
| Power difference: | 28Hp |
| Mod torque: | 370Nm |
| Torque difference: | 60Nm |
| Fuel Saving: | 10 |
| Mod Power: | 20% |
| Mod Torque: | 19% |
Data sheet
| Displacement: | 2464 CC |
| Compression Ratio: | 16.00 : 1 |