Waiting for indexing
Opel Speedster 2.2i 16v 147Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
147Hp
Modified
160Hp
Difference
13Hp
Torque
Original
203Nm
Modified
220Nm
Difference
17Nm
Mod Power
8%
Mod Torque
8%
Opel Speedster 2.2i 16v 147Hp
| Brand: | Opel |
| Model: | Speedster |
| Generation: | 2001 - 2005 |
| Engine: | 2.2i 16v 147Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 147Hp |
| Original torque: | 203Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 160Hp |
| Power difference: | 13Hp |
| Mod torque: | 220Nm |
| Torque difference: | 17Nm |
| Mod Power: | 8% |
| Mod Torque: | 8% |
Data sheet
| Engine Code: | Z22SE |
| Displacement: | 2198 CC |
| Bore & Stroke: | 86,0 X 94,6 mm |
| Compression Ratio: | 10.00 : 1 |
| Ecu Model: | Delco GMPT E-15 |
| Tools: | Alientech Kess - |
| Protocols: | Obd - |