Waiting for indexing
Opel Vivaro 1.5d 102Hp
Original
Modified
Difference
Power
Original
102Hp
Modified
130Hp
Difference
28Hp
Torque
Original
250Nm
Modified
300Nm
Difference
50Nm
Mod Power
27%
Mod Torque
20%
Opel Vivaro 1.5d 102Hp
| Brand: | Opel |
| Model: | Vivaro |
| Generation: | 2019 -> |
| Engine: | 1.5d 102Hp |
| Fuel: | Бензин |
| Original power: | 102Hp |
| Original torque: | 250Nm |
Tuning Modified
| Tuning level: | Stage 1 |
| Mod power: | 130Hp |
| Power difference: | 28Hp |
| Mod torque: | 300Nm |
| Torque difference: | 50Nm |
| Mod Power: | 27% |
| Mod Torque: | 20% |
Data sheet
| Displacement: | 1499 CC |
| Bore & Stroke: | 75,0 X 84,8 mm |
| Compression Ratio: | 16.40 : 1 |